Nastavlja se crnogorska bajka: Kauboji bez oružja za Lavove

Evropsko prvenstvo u rukometu

Počela je druga grupna faza na prvenstvu Evrope za rukometaše.

Prvo kolo drugog kruga donijelo je i iznenađenje.

Crna Gora je odigrala sjajan meč i savladala Hrvatsku rezulatom 32:26 u utakmici grupe 1 i tako Hrvatskau pa skoro sigurno ostavila bez borbe za polufinale i šanse za medalje.

Crnogorci su odlično otvorili meč imali su prednost, a Hrvatska je držala priključak do rezultatat 8:6, a nakon toga serija Crnogoraca koji na odmor odlaze sa šest golova razlike rezultat je bio 15:9.

U drugom poluvremenu, Crna Gora je održavala tu prednost, Hrvatska u 45. minuti dolazi na četiri gola zaostatka bilo je 18:22, međutim Crna Gora brzo vraća šest golova prednosti i u 52. minuti rezultat na semaforu je glasio 26:20 za Crnu Goru.

Do kraja meča Lavovi su sigurno sačuvali prednosti za konačnih 32:26 i upisali veliki trijumf te tako nastavili svoju bajku na ovogodišnjem prvenstvu Evrope.

Pobjedničku ekipu je do trijumfa predvodio Vujović sa sedam pogodaka, kod Hrvatske Čupić je postigao šest golova.

U prvom kolu grupe 2 druge faze, Švedska je bila bolja od Rusije rezultatom 23:29.