Evropska liga: Poznati svi četvrtfinalisti

Nakon Napolija, Fiorentine i Dynamo Kijeva, večeras su prolaz među osam najboljih obezbijedili i Wolfsburg, Sevilla, Zenit, Brugge.

U revanš-susretu osmine finala Evropa lige večeras su u terminu od 19 sati odigrana dva susreta, u kojima su Fiorentina i Dynamo Kiev izborili plasman u četvrtfinale.

Fiorentina je večeras očitala lekciju Romi. Nakon 1:1 u Firenci, Viola je na Olimpicu slavila 3:0.

U 7.minuti dosuđen je penal za goste, kojeg je realizirao Rodriguez, a već u 18. minuti bilo je 0:2 golom Alonsa.

Sve je bilo riješeno kada je Basanta u 22.minuti pogodio za velikih 3:0.

Dynamo Kiev je deklasirao Everton rezultatom 5:2. Prvi gol je “pao” u 21.minuti, a strijelac je bio Yarmolenko. Gosti su se brzo vratili u igru nakon što je Lukaku poravnao na 1:1.

Međutim, domaći su samo za dvije minute postigli dva pogotka. Prvo je u 35. minuti zabio Teodorczyk, a u 37. na 3:1 je povisio Teodorczyk.

U 56.minuti Gusev je pogodio za 4:1.

Antunes je u 76.minuti zabio za 5:1, a Jagielka je u 82. postavio konačnih 5:2.

Naš Muhamed Bešić je u igru ušao u 78. minuti.

Nakon pobjede u prvom meču od 3:1, Wolfsburg je večeras i na Meazzi slavio protiv Intera. Vukovi su poveli preko Caligiurija, dok je za 1:1 u 71.minuti pogodio Palacio. Za konačni rezultat pogađa Bendtner.

Zenit je sačuvao prednost protiv Torina od 2:0, te je  večerasslavio sa 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Glik u 90. minuti.

Sevilla je na svom terenu protiv Villareala odigrala 2:1. Strijelci su bili Iborra i Suarez za domaće, te Dos Santos za goste.

Bešiktaš je u Istanbulu izgubio od Bruggea. U 48.minuti Bešiktaš je imao četvrtfinale nakon što je pogodio Ramon. Međutim, Brugge je brzo uzvratio i to preko De Suttera u 61.minuti. Onda je uslijedio šok. U 80. minuti Bolingoli-Mbombo pogađa za vodstvo belgijanskog tima, koji za konačan rezultat pogađa i u 90. minuti.

Ajax je u regularnih 90 minuta slavio 1:0 nad Dniprom, ali s obzirom na 1:0 za Ukrajince u prvom meču, otišlo se u produžetke. Potom je Konopljanka u 97. minuti donio poravnanje Dnipru, da bi Van der Hoorn u 117. minuti donio pobjedu 2:1 domaćem timu, ali nedovoljnu za prolaz među osam najboljih ekipa Evropske lige.