Osma uzastopna pobjeda Damira Džumhura bez izgubljenog seta

Najbolje rangirani bh. teniser Damir Džumhur večeras je stigao do nove pobjede koja mu je osma uzastopna pobjeda bez izgubljenog seta.

Nakon što je osvojio turnir u Dominikanskoj Republici, popularni Džumi niže uspjehe i na ATP Challengeru u Meksiku, gdje se plasirao u polufinale.

Porazio je Amerikanca azijskog porijekla Jasona Junga, inače 288. tenisera svijeta, nakon sat i 22 minute igre rezultatom 2:0 (6:4, 6:1 po setovima)

Dvadesetdvogodišnji Sarajlija se nalazi nadomak 100 najboljih tenisera na ATP listi, odnosno na 105. mjestu.

Ovom pobjedom Damir je obezbijedio 35 novih ATP poena i sasvim je realno da od ponedjeljka prvi put u karijeri bude među 100 najboljih tenisera svijeta.

U polufinalu ga čeka bolji iz duela A. Menendez – A. Falla.

Damiru želimo sreću u daljem toku takmičenja u Moralesu, na turniru koji se igra za nagradni fond od 75.000 dolara.