Remi juniorskih reprezentacija BiH i Srbije u Kaknju

Sinoć je u Kaknju odigrana prijateljska utakmica juniorskih rukometnih reprezentacija BiH i Srbije. Bosna i Hercegovina je imala vodstvo gotovo cijelu utakmicu, ali su ipak Srbi na kraju izvukli remi. Milas je u posljednjoj sekundi imao sedmerac i priliku da donese pobjedu našoj reprezentaciji, ali je nažalost bio neprecizan.

Reprezentacija Srbije je nešto bolje otvorila utakmicu. U uvodnih nekoliko minuta su bili konstantno u prednosti od jednog gola. U 11. minuti golom Elmira Građana BiH dolazi do prvog vodstva na utakmici i nakon toga preuzimaju potpunu kontrolu nad utakmicom. U 19. minuti je bilo +5 (10:5) za naše mlade rukometaše. Tada selekotor Zdenko Grbavac na parket šalje potpuno novu ekipu koja je također nastavila sa dobrom igrom. Tri minute prije odlaska na odmor naši momci su imali 5 golova prednosti (12:7). U finišu je uslijedilo malo opuštanje u redovima naše reprezentacije, Srbija to koristi i na odmor odlazi sa zaostatkom od 3 gola. Dakle, prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 12:9.

Za nepune 2 minute igre u nastavku, naša reprezentacija golovima Memića i Zulfića ponovo odlazi na +5, 14:9. Par minuta poslije BiH odlazi na najveću prednost na utakmici +7, 17:10. Odlično su u tim trenutcima igrali naši mladi reprezentativci i činilo se da će lako privesti utakmicu kraju. Ipak, neočekivano je uslijedio period loše igre, punih 12 minuta nismo postigli gola. U 45. minuti Đekić smanjuje na -1, 18:17 nakon čega smo gledali veoma zanimljivu i neizvjesnu završnicu meča. Igralo se gol za gol do 52. minute, da bi tada Srbija prvo došla do izjednačenja (21:21), a odmah u sljedećem napadu i do vodstva 21:22. Pet minuta prije kraja utakmice, Serdarević brani sedmerac Matičiću, lopta se odbija u ruke Matičiću, a Serdarević mu ponovo brani zicer. To je izazvalo erupciju oduševljenja u dvorani, nakon čega su naši reprezentativci puno bolje zaigrali. Nepune 2 minute prije kraja Ivan Milas, koji je mogao biti junak utakmice, pogađa za 26:24. Ilić u sljedećem napadu sa 7 metara smanjuje na – 1, 26:25. Minutu prije kraja naša reprezentacija kreće u napad za pobjedu. Kapiten Josip Perić loptu baca pravo u ruke Vanji Iliću, a ovaj istrčava kontru i izjednačuje rezultat, 26:26. Ostalo je dovoljno vremena za još jedan napad naše reprezentacije, lopta dolazi na krilo Miličeviću koji uspjeva izboriti sedmerac u posljednjim sekundama utakmice. Ivan Milas je preuzeo odgovornost i nažalost promašio penal.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije su bili Vranac i Zulfić sa po 4 gola, te Građan i Perić sa po 3. Kod Srbije su najbolji bili Golubović sa 7 i Vučićević sa 5 postignutih golova.

Sutra, 3. aprila u 14 sati će se na Ilidži igrati nova utakmica ovih reprezenatacija.

Bosna i Hercegovina (U-21) – Srbija (U-21) 26:26 (12:9)

Sportska dvorana u Kaknju.
Gledalaca: oko 500
Isključenja: BiH 2 minute; Srbija 4 minute.
Sedmerci: BiH 1(0); Srbija 3(2)

Bosna i Hercegovina (U-21): Serdarević (6 odbrana), Čavar (6 odbrana), Novljanin (8 odbrana), Skopljak, Vranac 4, Miličević 2, A. Bubalo, Zulfić 4, Ereš 2, P. Bubalo 1, Memić 2, Perić 3, Ajkunić 1, Janković 1, Kasumović, Milas 2, Bezbradica, Građan 3, Halilković 1. Selektor: Zdenko Grbavac.

Srbija (U-21): Arsenić, Ristić, Ilić 4, Marić, Minić 1, Matičić 3, Vučićević 5, Pešić, Trivić 1, Perović 3, Damnjanović, Todorović, Golubović 7, Orbović 1, Brajović, Đekić 1. Selektor: Vladimir Dragičević.