Premijerna utakmica Mundijala: Ekvador na krilima Valencije savladao Katar

Utakmicom između Katara i Ekvadora na stadionu Al Bayt počelo je Svjetsko fudbalsko prvenstvo. Ekvador se pokazao kao kvalitetniji protivnik i savladao domaćina rezultatom 0-2.

Već na samom startu utakmice, tačnije u trećoj minuti Ekvador je postigao pogodak, koji je nakon VAR konsultacija poništen zbog ofsajda. Strijelac je bio Enner Valencia. Iako su mu sudije pokvarile slavlje, isti igrač je ipak pogodio u 15. minuti za 0-1 sa bijele tačke.

Enner Valencia je postigao i svoj drugi pogodak na asistenciju Preciada u 31. minuti, a do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao. Katar nije pokazao ništa sve do nadoknade prvog poluvremena, kada je Afif imao sjajnu šansu, ali je šutirao loše glavom.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli ništa zanimljivo. Ekvador je utakmicu priveo kraju i slavio pobjedu.

Katar postaje prva reprezentacija koja je izgubila kao domaćin na Svjetskom prvenstvu u premijernoj utakmici.