Luda utakmica u Banjaluci: Borac pobijedio Mladost i na korak je od opstanka

Liga za opstanak, 7. kolo

Borac je u 7. kolu u Banjaluci dočekao Mladost Doboj Kakanj i na kraju je u jednoj jako dobroj utakmici upisao veliku pobjedu rezultatom 4:2.

Borcu su tri boda u ovom duelu bila imperativ i tim Darka Vojvodića je krenuo ofanzivno prema golu gostiju.

Već u uvodnim minutama su stvorili nekliko izglednih situacija, a u 14. minuti su poveli sa 1:0. Pogriješio je golman gostiju Bukvić kojem lopta prolazi preko noge, koristi to Petar Kunić i dovodi svoj tim u prednost od 1:0.

Imao je potom Borac šansu da riješi sve dileme oko pobjednika u prvom poluvremenu. Mahović je propustio dvije stopostotne šanse. Našao se sam pred Bukvićem, ali nije uspio doći do pogotka. Prijetio je dobro i Žeravica, ali promjene rezultata nije bilo.

Mladost se probudila u finišu prvog dijela i nešto ofanzivniji pristup im se i isplatio. Mišić je u 45. minuti uposlio Dalibora Pandžu, a napadač gostiju je pogodio za rezultat poluvremena od 1:1.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Borac je poveo. Danilović je uposlio Kunića, a ovaj ponovo pogađa za vodstvo domaćeg tima od 2:1.

Nisu se gosti predavali i nakon što su stvorili nekoliko izglednih šansi u 61. minuti ponovo dolaze do poravnanja, a pogodio je Lazić nakon odlične akcije.

Oba tima su u međuvremenu imala nekoliko izglednih šansi koje su promašili, da bi u 73. minuti Borac stigao do trećeg gola. Danilović je pogodio za 3:2.

Konačan rezultat meča od 4:2 postavio je Petar Kunić trećim golom večeras u 79. minuti utakmice.

Banjalučki tim će službeno osigurati opstanak ako ekipa zeničkog Čelika sutra ne savlada GOŠK u Gabeli.