Odvojkaši Ilijaša bolji od Čapljine

U subotu su odbojkaši Ilijaša u oproštajnoj utakmici pred svojim navijačima u ovom dijelu sezone, u neizvjesnoj i teškoj utakmici uspjeli da savladaju odličnu ekipu OK “Čapljina” rezultatom 3:2 po setovima.
Prvi set su dobili tijesno (25:23), gdje se vidjelo da gostujuća ekipa bez imperativa i dobro motivisana može da napravi velike probleme. Tako je i bilo, pa su slijedeća dva seta otišla u korist gostiju. Kad su mnogi pomislili da će Ilijaš doživjeti prvi ovosezonski poraz, dolazi do preokreta u četvrtom setu u kojem se domaća ekipa “diže” i pokazuje karakter pobjednika te lagano dobija taj set, kao i peti odlučujući, na oduševljenje velikog broja publike, čime pokazuje da je u stanju dobiti i utakmice u kojima ne igra najbolje, a što je odlika samo velikih ekipa.

Čestitamo momcima na pobjedi, sa željom da i u narednom kolu u Srebreniku izađu kao pobjednici i obraduju sve ljubitelje odbojke u Ilijašu, kojih je sve veći broj.