KošarkaSport

Odličan učinak Jusufa Nurkića u 35. pobjedi Portlanda u ovoj sezoni

Trail Blazersi su bolje otvorili meč i već nakon prvih 12 minuta imali su dvocifrenu prednost (36:26), a do poluvremena Portland je nastavio dobru igru te je rezultat na pola igre glasio 76:53.

Stečenu prednost domaća ekipa zadržala je i u trećoj, a potom i četvrtoj četvrtini pa je bez većih problema meč privela kraju i upisala 35. pobjedu u sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Llilard koji je ubacio 26 poena, a pratio ga je Napier sa 20. U poraženoj ekipi najviše poena ubacio je Randolph (20).

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo 25 minuta, a u tom periodu postigao je 17 poena kojima je dodao dvije asistencije i devet skokova. Nurkić je imao šut iz igre sedam od devet, a s linije za slobodna bacanja pogodio je tri od četiri šuta.