Obala Slonovače sa 2:1 savladala Japan

U grupi C Obala Slonovače bila je bolja od Japana pobjedivši rezultatom 2:1.

Susret Obale Slonovače i Japana odigran je na Areni Pernambuco u istočnom brazilskom gradu Recifeu. Japanci su poveli u 16. minutu susreta kada je pogodio Keisuke Honda, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena nije bilo golova nakon čega su uslijedila dva pogotka Obale Slonovače u dvije minute, a strijelci su bili Wilfried Bony u 62. i Gervinho u 64. minuti. 2:1 je bio i konačan rezultat drugog susreta grupe C.

U okviru četvrtog dana Mundijala danas su na rasporedu utakmice između Švicarske i Ekvadora, zatim Francuske i Hondurasa, a večeras u ponoć na rasporedu je susret između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Argentine. Bh. reprezentacija inače, večeras prvi put nastupa na Mundijalu.