Nakon Zrinjskog od Evrope se oprostio i Olimpic

U dvije utakmice prvog pretkola Evropske lige Olimpic nije poražen protiv Spartak Trnave, ali je završio svoj evropski put. Vukovi su večeras u Slovačkoj odigrali utakmicu bez golova, ali s obzirom na rezultat iz prve utakmice (1:1) sarajevska ekipa ispala je iz kvalifikacija za Evropsku ligu.

Olimpic je od prve minute krenuo ofanzivno i zaradio nekoliko kornera. Vukovi su imali veliku priliku u petoj minuti kada je Raščić zakasnio na sjajan centaršut Smajića. Nedugo nakon toga odlično su kombinovali Gligorov i Brković, koji je na kraju poslao loš pas za Pandžu. U 27. minuti Olimpic je izveo sjajan kontranapad, ali je Raščuć ostao u ofsajdu.

Halilović je pokušao ugroziti gol Olimpica nakon soloakcije u 35. minuti, ali Hamzić je bio siguran. Vukovi su nastavili dominirati. U 41. minuti Brković se fenomenalno oslobodio svog čuvara probacivši mu loptu kroz noge, ali ga je protivnički igrač srušio, a sa tribina čuli su se aplauzi domaćih navijača.

U finišu prvog dijela utakmice Spartak je imao dvije prilike, prvo preko Vlaska kada je Hamzić odbio loptu u korner, a zatim i preko Casada koji je šutirao preko gola. U nastavku nakon sjajnog prodora Merajića Nikolić je izbio loptu ispred Raščića. Nedugo nakon toga Nikolić umalo nije postigao autogol poslije centaršita Brkovića.

U 55. minuti Pandža je zatresao mrežu domaće ekipe, ali je gol poništen zbog ofsajda. Harba je u 57. miniti bio blizu postizanja gola protiv bivšeg kluba, ali je Hamzić sjajno intervenisao. Domaći su prijetili i preko Totha, ali je dobro reagovao Bogičević. Pokušao je i Vlasko u 70. minuti, ali promjene rezultata nije bilo.

Vukovi su u finišu utakmice ponovo uspostavili terensku incijativu. U 77. minuti Muharemović je sa 20-ak metara iz slobodnog udarca šutirao preko gola. Harba je na drugoj strani iskosa sa lijeve strane šutirao preko gola. Spartak je imao priliku preko Schranza u 85. minuti, ali Hamdzić je odbranio.

Najveću priliku na utakmici imao je Pandža u 88. minuti. Napadač Olimpica izašao je sam oči u oči sa golmanom Spartaka, ali je šutirao ravno u njega.