Ostali sportoviSport

Nova medalja za odbojkaše!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci poražena je u finalu Paraolimpijskih igara od Irana s 3:1, po setovima 25:21, 21:25, 25:18 i 25:15.

Naši odbojkaši su loše ušli u meč. Iranci su poveli sa 6:0 i u nekoliko navrata izabranici Mirze Hrustemovića su uspijevali stizati na dva poena zaostatka, no nakon 24 minute igre Iran je riješio prvi set u svoju korist rezultatom 25:21.

Naša selekcija je bolje ušla u drugi set. Servis nam je dobro radio, kao i blok, pa je naš tim na otvaranju imao u više navrata četiri poena prednosti i na tehnički time out se otišlo rezultatom 8:4 u korist naše selekcije. Potom je prednost bila i na pet poena, Iranci su uspijevali doći na minus dva, ali su naši momči odlično reagovali, te su bez većih preoblema održavali stečenu prednost. Na kraju je bh. tim osvojio drug set rezultatom 25:21, te je izjednačio rezultat u setovima na 1:1.

U trećem setu vodila se velika borba, rezultat je bio izjednačen sve do sredine, kada Iran odlazi na četiri poena prednosti (16:12). Iskusni Iranci su mirno priveli set kraju i uzeli ga nakon 21 minute sa 25:18.

Četvrti set počinje bolje za Iran. Svaki napad je išao na 246 centimetara visokog diva Mortezu Mehrzada, koji je bio nezaustavljiv. Imali su naši protivnici prednost od 8:3, ali bh. selekcija se nije predala. Uspjeli smo doći do minus dva, ali više od toga nismo mogli. Iran je uspio da se odvoji, lagano su priveli četvrti set kraju i došli su do osvajanja zlatne medalje.