Nogometaši Sarajeva pobijedili Haugesund i plasirali se u 3. pretkolo Evropske lige

Nogometaši Sarajeva plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige nakon što su večeras kao gosti savladali norveški Haugesund 3:1. U 3. pretkolu Bordo tim će igrati protiv grčkog Atromitosa.Iako je prvi meč 2. pretkola na Koševu završen pobjedom Haugesunda 0:1 svima je bilo jasno da je Sarajevo favorit u ovom duelu, budući da je ekipa Dženana Uščuplića i u prvom meču bila dominantna, te nesretno poražena poslije primljenog gola u finišu susreta.

Prvi ozbiljniji napad u revanšu Sarajevo je imalo u 15. minuti. Duljević je sjajno šutirao, ali je golman odbranio udarac i rezultat se nije promijenio.

Dvije minute kasnije, Agdestein je imao odličnu priliku za dovede Haugesund u vodstvo, ali Banadović odlično brani.
Onda je uslijedio najljepši trenutak prvog poluvremena. Miloš Stojčev je povukao loptu i “projektilom” sa više od 20 metara pogodio gol Norvežana za vodstvo Sarajeva 1:0.

Nakon tog gola obje ekipe su imale po jednu izglednu šansu za gol, ali rezultat na semaforu je ostao isti.

U 36. minuti Sarajevo je došlo do prednosti 2:0. Bilbija je odlično uposlio Okića, koji je iz igre izbacio domaćeg golmana, a loptu poslao u mrežu. Tako se na odmor otišlo uz prednost Sarajeva 2:0, što je našem timu bilo dovoljno za prolaz dalje.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena dosuđen je penal za Haugesund, nakon prekršaja Berberovića u 16-ercu Sarajeva. Bek Sarajeva je dobio i žuti karton za taj start.

Penal je realizovao Maic Sema te smanjio prednost Sarajeva na 2:1. Rani gol Haugesunda u nastavku je dao krila Norvežanima, koji su sa više elana krenuli ka golu Bandovića, a pomalo uzdrmao igrače Sarajeva.

U 57. minuti Norvežani su imali dobru priliku za poravnanje, ali se rezultat nije promijenio. Gytkjaer je dobro primio loptu u 16-ercu Sarajeva, ali nije bio precizan.

Sarajevo je uspostavilo ravnotežu sredinom drugog poluvremena. Stojčev je zaprijetio u 70. minuti, ali je golman Norvežana uz malo nesigurnosti ukrotio njegov udarac.

Bamberg je u 74. minuti dobro šutirao sa 25 metara, ali je Bandović bio dobro postavljen. Minut poslije, Norvežani su ponovo stvorili dobru priliku, ali je ostalo 2:1 za Sarajevo.

Džemal Berberović je u 79. minuti zaradio drugi žuti karton, te je Sarajevo do kraja bilo prinuđeno igrati sa deset igrača. No, tri minute kasnije, sve dileme u vezi sa pobjednikom ovog duela otklonio je Ševko Okić koji je postigao svoj drugi gol na utakmici i doveo Sarajevo u vodstvo 3:1. Asistenciju je upisao Cimirot, koji je sjano proigrao Okića.

Utakmica je završena pobjedom Sarajeva 3:1, čime se bh. tim plasirao u 3. pretkolo Evropske lige. Sve čestitke izabranicima Dženana Uščuplića.