Nogomet: Francuska i Urugvaj u finalu U-20 Svjetskog prvenstava

U finalu Svjetskog nogometnog prvenstva za igrače do 20 godina, koje se igra u Turskoj, sastat će se Urugvaj i Francuska.

Nakon što je Francuska u prvom polufinalu pobijedila Ganu rezultatom 2:1, sinoć su se u finale plasirali i Urugvajci pobijedivši Irak nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca s ukupnih 8:7.

Irak je poveo 1:0 u 34. minuti pogotkom Adnan iz slobodnog udarca i to vodstvo držao sve do 88. minute kada za 1:1 pogađa Bueno.

U produžecima nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. U prvoj seriji promašili su i Urugvajci i Iračani, a zatim su mladi nogometaši obje reprezentacije realizirali 13 jedanaesteraca za redom.

Tragičar je bio nogometaš Iraka Saif koji je promašio gol u osmoj seriji i tako poslao Urugvaj u finale koje je na programu u subotu u Istanbulu.