Barcelona zadovoljna, autogol Shawa dovoljan za pobjedu na Teatru snova

Četvrtfinale Lige prvaka

Večeras je na Old Traffordu odigran prvi meč četvrtfinala Lige prvaka između Manchester Uniteda i Barcelone. Gosti iz Katalonije su bili bolji i slavili rezultatom 0:1.

Duel dva velikana i nije opravdao očekivanja ljubitelja fudbala s obzirom da na Teatru snova nije bilo previše uzbuđenja. Ipak, Barcelona može biti zadovoljna ostvarenim rezultatom, pred revanš na Nou Campu.

Prva ozbiljnija akcija Barcelone donijela je i vodstvo gostiju. Busquets je dugom loptom proigrao Messija u kaznenom prostoru Manchester Uniteda, Argentinac je ubacio za Suareza koji je glavom poslao loptu ka golu. Lopta je, međutim, zakačila Shawa i završila u mreži Davida de Gee.

Tako je Barcelona autogolom Shawa stigla do prednosti. Treba dodati i da je pomoćnik signalizirao ofsajd u ovoj situaciji, ali su sudije iz VAR sobe sugerisale Rocciju da prizna gol pošto nedozvoljene pozicije nije bilo, a italijanski arbitar je to i učinio.

Na sljedeću veću priliku se čekalo do 36. minte kada je Philippe Coutinho šutirao snažno po zemlji, ali je golman Uniteda sjajno intervenisao u ovoj situaciji.

U finišu prvog dijela je Mancheter United mogao do poravnanja, ali je Dalot loše šutirao glavom iz dobre pozicije, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću Barcelone.

U drugom poluvremenu nije bilo velikog broja prilika, iako je Barcelona bila konkretnija.

Solidnu šansu da povisi vodstvo svoje ekipe imao je Suarez u 65. minuti, ali je bio neprecizan.

Do kraja je ostalo 0:1 za Barcelonu, pa se autogol Shawa ispostavio zlata vrijednim za Katalonce koji sada imaju sjajan rezultat pred revanš na svom terenu.