Njemačka riješila Francusku, Toni Kroos se vratio u stilu

Prijateljski meč u Lyonu

Večeras je reprezentacije Njemačke u prijateljskoj utakmici u Lyonu slavila protiv domaće Francuske. Rezultat je bio 2:0

Bio je ovo ujedno i jedan od najbržih, ako ne i najrže postignut pogodak u historiji reprezentacije Njemačke.

U 20. minuti je na drugoj strani Thuram zapucao jednu loptu preko gola, da bi dvije minute kasnije i Mbappe propustio sjajnu šansu zda izjednači.

Obrukao se Mbappe i u 25. minuti, da bi deset minuta kasnije Ter Stegen odbranio šut Dembelea, a Rabiot odbijenu loptu ne uspijeva pospremiti u mrežu.

Drugo poluvrijeme također je otvoreno golom Njemačke. Musiala dodaje do Havertza koji pogađa za 0:2.

Solo akcija Dembelea u 55. minuti, nakon toga šut, ali pored gola i ostaje 2:0 za Njemačku.

Mittelstadt u 79. minuti je mogao zabiti i treći gol, Muller, Undav i Fullkrug su do kraja također pokušavali, ali ostalo je 2:0 za Elf.

Sigurno da je Njemačka tako najavila velike stvari. Ove godine želi da postane prvak Evrope na svojoj teritoriji.

Naredni prijateljski meč slijedi protiv Nizozemske 26. marta, u junu su provjere protiv Ukrajine i Islanda, a u grupi na Evropskom prvenstvu igrat će protiv Škotske, Mađarske i Švicarske.

Nakon toga za Nijemce slijedi Liga nacija gdje su u grupi A divizije zajedno s Bosnom i Hercegovinom, Mađarskom i Nizozemskom.

Francuska će se za tri dana sastati s Čileom u Marseilleu, dok za juni nije još dogovorila pripremne mečeve.

U grupi je D na Evropskom prvenstvu zajedno s Austrijom i Nizozemskom, a 26. marta će im se pridružiti Poljska ili Vels, odnosno pobjednik finala A staze baraža.