KošarkaSport

Ništa od plasmana na Eurobasket: Pirova pobjeda bh. košarkašica na Islandu

Naše košarkašice meč su otvorile poprilično loše, ponajviše zbog činjenice da smo od prve minute svim silama pokušavali stići do ranog vodstva i neke sigurne prednosti koja bi nam dala sigurnost. Ipak, u toj želji, pravili smo puno grešaka, a gotovo svaku napravljenu domaće igračice objeručke su prihvatile i maksimalno su kažnjavale sve naše promašaje.

Islanđanke su od početka imale prednost, prvu četvrtinu igrale su poprilično mirno i jednostavno, za razliku od naših igračica, pa je rezultat nakon prvih deset minuta bio 26:13 za domaćina. Sličnu igru vidjeli smo i na početku druge četvrtine, prije nego su bh. košarkašice ušle u sjajnu seriju i do poluvremena smo efikasnom igrom preokrenuli rezultat.

Na početku drugog poluvremena opet smo gledali igru s puno grešaka na obje strane, zbog čega je postignuto samo 25 poena u trećoj četvrtini (14:11 za BiH), da bi pitanje pobjednika BiH riješila već na početku posljednje dionice kada smo otišli na nedostižnih deset poena i meč smo mirno priveli kraju.

Najefikasnija igračica na meču bila je Hildur Kjartansdottir koja je susret završila sa 27 poena, dok su u našem timu Nikolina Babić i Milica Deura postigle po 15 poena.