Nikolić se ispriječio Zrinjskom na evropskom putu

Legia u trećem pretkolu

Piše: E. Škorić
sportsport.ba
Nemanja Nikolić presudio je Zrinjskom u revanšu drugog pretkola Lige prvaka protiv Legije.

Nikolić je bio strijelac za Poljake u Mostaru u onom 1:1 remiju prije sedam dana, a večeras je s dva gola odveo Legiju u treće pretkolo.

Bh. prvak je pružio dostojan otpor ponovo Legiji i može se reći da je uz malo više sreće i koncentracije mogao da napravi senzacionalan rezultat.
U prvih 45 minuta nije bilo pravi šansi, a Legia je do gola došla poslije najstrože kazne. Nikolić je u 28. bio precizan s bijele tačke za slavlje Poljaka. U nastavku nešto bolji nogomet, Zrinjski se otvorio, Legia prijetila iz kontranapada.
Najbolju šansu za Plemiće propustio je Jasmin Mešanović na ubačaj Peke u 60. minuti, kada je Malarz uz dosta napora njegov udarac skrenuo u korner. Sjajnu je šansu imao i Petrak, ali je Malarz i u 84. minuti bio na visini zadatka.
Samo dvije minute kasnije, u 62., kontra Zrinjskog i Nikolić matira Kozića, te je tako pola sata prije kraja odlučio sudbinu bh. pravka, koji je ipak časno ispao u drugom pretkolu.
Zrinjski je posljednji predstavljao BiH ove sezone u Evropi, a prethodno su u kvalifikacijama za Evropsku ligu ispali Široki Brijeg, Sloboda i Radnik.

Legia – Zrinjski 2:0 (Nikolić 28 – penal, 62)

Legia: Malarz, Pazdan, Jodlowiec, Lewczuk, Guilherme, Nikolić, Hloušek, Kucharczyk, Broz, Moulin, Alexandrov.
Zrinjski: Kozić, Peko, Tomić, Barić, Stojkić, Todorović, Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija.