Nezapamćeni debakl Barcelone: Moćni Bajern sa osam golova do polufinala

Bajern Minhen je treći polufinalist Lige prvaka, nakon što je večeras u Lisabonu u spektakularnom meču demolirao Barcelonu sa nevjerovatnih 2:8.

Poveli su Bavarci već u 4. minuti. Robert Levandovski (Lewandowski) je asistirao Tomasu Mileru (Thomas Muller), koji pogađa za 0:1.

Ekspresno izjednačenje Barcelone. Igrala se 7. minuta, kada je David Alaba glavom pogodio vlastitu mrežu i vratio stvari na početak.

Barca je vrlo brzo mogla do potpunog preokreta. Prvo Mark-Andre Ter Štegen (Marc-Andre Ter Stegen) u 9. minuti brani zicer Luisu Suarezu, a već minut kasnije Lionel Mesi (Messi) pogađa stativu.

Kazna stiže u 22. minuti. Bajern postiže gol za 1:2 preko Ivana Perišića, kojem asistira Serž Gnabri (Serge Gnabry).

U 27. minuti bilo je 1:3. Ovaj put je strijelac Gnabri, a asistenciju je upisao Leon Gorecka (Goretzka).

Ter Štegen u 29. minuti interveniše ispred Levandovskog i sprječava novi gol u svojoj mreži, ali je bio nemoćan u 31., kada je Miler svojim drugim golom zapečatio sudbinu Barcelone.

Suarez je u 57. minuti vratio tračak nade Kataloncima, no Bavarci već u 63. rješavaju sve dileme.

Strijelac za 2:5 bio je Džošua Kimih (Joshua Kimmich) na asistenciju Alfonsa Dejvisa (Alphonso Davies).

Bajern se tu nije zaustavio pa je do kraja postigao još tri gola.

Levandovski je u 82. pogodio za 2:6, da bi potom Filipe Kutinjo (Phillipe Coutinho) sa dva gola u 85. i 89. minuti dokrajčio svoj matični klub.

Bajern Minhen će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Mančester siti – Lijon, koji se igra sutra u istom terminu od 21:00 sat.