Nejra Rahmanović – Uspješna kik-bokserka iz Kiseljaka

Nejra Rahmanović osvojila 38 medalja

Ima 32. zlatne, 3 srebrene i 3 bronzane medalje

Nejra Rahmanović, izvrsna kik-bokserka iz kiseljačkog naselja Jehovac, do sada se okitila sa 38 medalja. U svojim vitrinama brižno čuva 32. zlatne, tri srebrene i tri bronzane medalje. Njene vitrine krase i pehari, diplome, priznanja, zahvalnice i nagrade, među kojima je i vrijedna nagrada-Sportašica godine. Najnoviju zlatnu medalju i pehar osvojila je na 5. međunarodnom kik boks kupu “Sarajevo open”, koji je proteklog vikenda održan u Sarajevu. -Organizator tradicionalnog kik boks kupa “Sarajevo open” bio je KBV “Gazija” iz Sarajeva. Na kupu je učestvovalo 169 takmičara iz BiH, Hrvatske, Crne Gore, Srbije i Makedonije. Ja sam predstavljala KBV “Đerzelez” Kiseljak. Nastupala sam u disciplini light contact do 65 kilograma, u konkurenciji starijih kadetkinja. U polufinalu i finalu, jednoglasnom odlukom sudija, pobijedila sam takmičarke iz Sarajeva. Dobila sam zlatnu medalju, pehar i diplomu i proglašena sam najboljom starijom kadetkinjom turnira. Za ogromnu podršku zahvalna sam mojim roditeljima i trenerima Mustafi i Amelu Litriću-kazala nam je simpatična i druželjubiva Nejra i dodala:-Sada se intenzivno pripremam za turnir, koji će se početkom decembra održati u Makarskoj. Turnir će biti jak, B klase. Bit će lijepo.