Nefisa Berberović plasirala se u četvrfinale teniskog turnira u Indiji

OPRAVDALA STATUS PRVE NOSITELJICE

Protivnica u četvrtifinalu našoj reprezentativki će biti Ruskinja Ekatarina Reyngold.

Bosanskohercegovačka teniserka Nefisa Berberović plasirala se u četvrfinale ITF turnira koji se igra u gradu Pune u Indiji nakon što je savladala domaću igračicu Karman Kaur Thundi. Indijka je predala meč u trećem setu kod rezultata 2-0 za Berberović.

Thundi je osvojila prvi set rezultatom 6-4, a bosanskohercegovačka igračica je uzvratila istim rezultatom u drugom setu. Na početku trećeg seta pri servisu Nefise Berberović odvijala se prava drama, igra je trajala desetak minuta, a mlada Tuzlanka je na kraju uspjela povesti 1-0, nakon čega se igra protivnice potpuno raspala. Nakon izgubljenog servisa, pri rezultatu 2-0 za Nefisu Berberović, Indijka je predala meč.

Inače, Nefisa Berberović je prva nositeljica na turniru u Indiji koji se igra za nagradni fond od 25 hiljada dolara.

Berberović je prije ovog turnira zauzimala 336. mjesto na WTA listi najboljih teniserki svijeta i samo je tridesetak bodova dijeli od plasmana među 300 najboljih svjetskih teniserki. Veliki su izgledi da to uspije ostvariti već tokom nastupa u Indiji.