Široki Brijeg pobijedio Željezničar na Grbavici

Željezničar je na Grbavici ugostio Široki Brijeg, a susret je završen podjelom bodova rezultatom 2:2. Širokobriježani su poveli već u 2. minuti susreta kada se u strijelce upisao Mateo Marić.

U 18. minuti susreta Haris Hajrdarević je nakon ubačaja mladena Veselinovića i loše reakcije golmana Luke Bilobrka pogodio za 1:1.

Nakon 28 minuta susreta Širokobriježani su stigli u novo vodstvo, a nakon brzog kontranapada Luka Begonja je iz peterca neometan pogodio za 2:1.

Plavi su stigli do izjednačenja u 49. minuti kada je nakon greške odbrane gostiju Filip Jazvić matirao Bilobrka za 2:2.

Četiri minute prije kraja susreta u centar pažnje došao je arbitar Dragan Petrović. Sudija iz Banje Luke je dosudio penal nakon prekršaja Vedrana Kjosevskog nad Draženom Bagarićem kojeg je samo on vidio, a sa bijele tačke siguran je bio Eliomar.

Široki Brijeg je ovom pobjedom prestigao Željezničar na tabeli i na skoro tromjesečnu pauzu odlazi na trećem mjestu premijerligaške tabele.

GOŠK i Radnik su u Gabeli remizirali rezultatom 1:1. Dušan Martinović je doveo goste u vodstvo u 53. minuti, a Mirsad Ramić je u 80. pogodio za konačnih 1:1.