Borac velikom pobjedom u Širokom Brijegu preuzeo vrh tabele Premijer lige

Nogometaši banjalučkog Borca rezultatom 2:0 slavili su na gostovanju Širokom Brijegu i tako preuzeli vrh tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Derbi na Pecari između prvog i drugog tima na tabeli Premijer lige odigran je u okviru zaostale utakmice iz prvog kola. Tom prilikom duel je odgođen zbog obaveza Borca u Konferencijskoj ligi.

Meč je riješen na samom startu utakmice, tačnije u osmoj minuti. Banjalučani su odmah došli do dva gola prednosti i povratka za domaćina više nije bilo.

Igrao se peti minut kada je Jovo Lukić pogodio za vodstvo gostiju, a samo tri minute kasnije vrlo lijep gol pogađa Damir Hrelja za 0:2.

Uslijedila je inicijativa Širokog Brijega, ali i stalne pritužbe na suđenje Mirze Kazlagića. Čini se da je sudija iz Cazina u prvom poluvremenu propustio dosuditi nekoliko čistih javnih opomena za igrače Borca.

Rezultatom 0:2 otišlo se na odmor, a Široki je mogao smanjtii zaostatak nakon tačno sat vremena igre kada je Čavić izbacio loptu sa svoje gol-linije nakon gužve u kaznenom prostoru Borca.

U narednom napadu pao je Stephen Chinedu u kaznenom prostoru Banjalučana, ali sudija Kazlagić nije pokazao na bijelu tačku uprkos protestima domaćih igrača i navijača.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, tako da je Borac slavio pobjedu rezultatom 2:0 i preuzeo prvo mjesto na tabeli Premijer lige upravo od Širokog Brijega.

Borac sada ima dva boda više od Širokog Brijega, a u narednom kolu igrat će protiv Veleža na svom terenu. Široki Brijeg će na gostovanje Željezničaru.