-TopSLIDENogometSportVisoko

Liga prvaka: Eintracht Frankfurt – Napoli 0:2

Utakmica večeri definitivno je bila ona na Anfieldu između Liverpoola i Real Madrida, no pravu poslasticu gledali smo i u Frankfurtu gdje je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Napoli s 0:2 savladao domaći Entracht.

Prvo veće uzbuđenje u 12. minuti. Kolo Muani je pao u kaznenom prostoru gostiju, tražio je penal, no sudac je samo rukom odmahnuo na njegove prigovore.

Osam minuta kasnije Kvaradona, kako u Napulju od milja zovu Khvichu Kvaratshkeliju, okušao je svoj šut koji krajnjim naporom brani golman domaće ekipe.

Igrala se 34. minuta kada Lozano pogađa stativu, a Buta pravi prekršaj koji je rezultirao kaznenim udarcem za Napoli koji je potvrđen nakon pregledavanja VAR snimke.

Odgovornost je preuzeo Khvicha Kvaratckhelia i nije pogodio. Kevin Trapp je pročitao njegovu namjeru i zaustavio udarac Gruzijca s 11 metara.

Ipak je Napoli na odmor otišao s prednošću. U 40. minuti je Lozano pogodio za 0:1, a samo minut kasnije gol postiže i Osimhen koji je na sreću domaćih navijača poništen zbog ofsajda.

Igrala se 56. minuta kada Trapp ponovo zaustavlja udarac Kvaradone, da bi u 58. Eintracht ostao s igračem manje kada je Kolo Muani dobio crveni karton zbog oštrog starta.

Konačno je došlo i Kvaratskhelinih pet minuta večeras. Igrala se 65. minuta kada je Gruzijac iz četvrte dobre prilike zatresao mrežu Eintrachta i postavio konačan rezultat.

Mogao je lider italijanskog prvenstva i do trećeg gola u 72. minuti, no Andre Zambo Anguissa je sve uprskao i napravio veliki promašaj. Imali su gosti šanse preko Elmasa i Simeonea u nadoknadi vremena, no prvi pokušaj je zaustavio blok, a drugi Trapp.

Napoli se tako u Italiju vraća mnogo zadovoljniji nego što će domaćin današnjeg susreta stići na revanš koji se igra 15. marta.