-TopSLIDEOstali sportoviSport

Muzaferiju od bodova dijelilo samo 46 stotinki

Elvedina Muzferija je danas, za razliku od jučerašnjeg kad je bila ubjedljivo posljednja, imala veoma dobar nastup.
Naša skijašica je zauzela 35. mjesto sa zaostatkom od samo 2,98 sekundi. Muzaferiji su bodovi izmakli za samo 46 stotinki.

Italijanska skijašica Sofia Goggia je pobijedila i na drugoj utrci spusta u dva dana u Crans Montani.Nakon jučerašnjeg trijumfa na skraćenoj stazi zbog vjetra, danas su se najbolje skijašice svijeta takmičile na punoj dužini staze od 2.451 metra, a ponovo je slavila Goggia i to s vremenom 1:27.75 te na taj način ušla u historiju.

Goggia je na taj način trijumfovala na četiri uzastopne spustaške utrke i izjednačila se sa legendarnom Lindsey Vonn. Goggia je prije dvije pobjede u Crans Montani trijumfovala u St. Antonu i Val d'Isereu.

Drugo mjesto danas je osvojila Lara Gut-Behrami, a treće Elena Cutroni.