Musemićevo Sarajevo nadigralo Plemiće u Mostaru

Veliki derbi u 12. kolu Premijer lige odigrali su Pod Bijelim brijegom Zrinjski i Sarajevo, a na kraju gosti na Koševo nose sva tri boda pobjedom od 1:3.

Iako se na otvaranju meča činilo kako nas čeka još jedna dosadna utakmica u bh. prvenstvu na kraju je derbi ipak opravdao očekivanja.

Uvodnih pola sata utakmice nije ponudio gotovo ništa. Zrinjski je bio nešto aktivniji, imali su veći posjed lopte, ali izrazitih šansi nije bilo.

U 29. minuti prvi šut u okvir gola. Hebibović je pokušao za goste, ali je loptu u korner izbacio Kenan Pirić. Tri minute kasnije Zrinjski u odličnoj šansi. Filipović je odlično šutirao, a Bojan Pavlović sjajno brani i spašava svoj gol.

Igrala se 36. minuta kada je viđen i prvi gol na večerašnjem meču. Postigli su ga gosti nakon brze akcije. Hebibović je pobjegao po desnoj strani, uposlio je na drugoj stativi Miću Kuzmanovića koji pogađa za vodstvo Bordo tima od 0:1.

Potom je uslijedio kraći prekid  meča, da bi nakon toga Sarajevo došlo i do drugog gola. Pirić je uputio “teško” dodavanje za Čirjaka, kojem Elvis Sarić krade loptu na 30 metara od gola i zatim preciznim udarcem matira golmana Plemića za veliku prednost ekipe sa Koševa od 0:2.

Nastavak meča donosi potpunu ofanzivu Plemića. Nakon nekoliko dobrih pokušaja u 52. minuti su stigli do gola. Todorović je ubacio, odbrana Sarajeva kratko reaguje, ali Handžić je sa zemlje uspio da ubaci loptu u mrežu i smanji prednost gostiju na 1:2.

Zrinjski je i nakon gola napadao. Imali su konstantan pritisak i stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom Bordo tima, ali do izjednačenja nisu mogli.

Zato je ekipa Husrefa Musemića svoje šanse iskoristila. Igrala se 79. minuta kada novu grešku odbrane domaćeg tima koristi Ahmetović. Ukrao je loptu, uposlio je Velkoskog, a Makedonac nesebično dodaje do rezerviste Amara Rahmanovića koji pogađa za 1:3.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Sarajevo je došlo do vrijedna tri boda i sigurno je da će Bordo tim imati šta da kaže u ostatku sezone. Zrinjski je i dalje vodeći sa tri boda prednosti u odnosu na Široki, ali su u posljednja dva meča na domaćem terenu osvojili samo bod.

Premijer liga BiH, 12. kolo:

Zrinjski – Sarajevo 1:3 (Handžić 52'/ Kuzmanović 36’, Sarić 43’, Rahmanović 79’)

ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić, Lučić, Todorović, Jakovljević, Katanec, Ćavar, Filipović, Bilbija.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Kuzmanović, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Ivetić, Adukor.