Mladi zmajevi poraženi u Španiji 2:3

Mlada selekcija BiH poražena je u kvalifikacionoj utakmici protiv Španije rezultatom 3:2.

Za naše mlade nogometaše ovo je bio treći uzastopni poraz, nakon što smo pognute glave napuštali teren protiv Mađarske u gostima, te Austrije u Zenici.

Za razliku od poraza protiv Austrijanaca, koji je bio pomalo i iznenađujući, izabranici selektora Vlade Jagodića u Murciji su pružili dopadljivu igru, a već u 13. minuti poveli smo preko kapitena Grahovca, koji je matirao golmana Pacecha.
Španci su nakon toga na sve načine pokušavali izjednačiti, što im je pošlo za nogom u 29. minjuti, kada je mrežu Jajala pogodio Sergi Roberto.

Nastavak susreta u potpunosti je pripa domaćinima, koji su preko Nuneza u 50. minuti poveli sa 2:1, a na dva gola razlike povisio je Morata, pogotkom u 69. minuti.

Ipak, naši zmajići se nisu predavali, te su preko rezerviste Kvesića u 86. minuti postavili konačnih 3:2.

U našoj grupi Austrija je kao gost savladala Mađare rezultatom 2:0.

BiH je u Murciji nastupila u sastavu: Jajalo, Jakupović, Subić (od 70. Duljević), Kovačević, Mešanović, Maletić (od 60. Bekić), Grahovac, Barišić, Bevap, Čajić, Krunić (od 82. Kvesić).

Na kraju dodajmo kako je naša juniorska reprezentacija, poražena na kvalifikacionom turniru u Švedskoj, od domaćina rezultatom 4:1. Jedini gol za naš tim postigao je Alispahić.