Mladi “Zmajevi” nakon preokreta savladali Belgiju

Pobjedom okončali kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

U21 reprezentacija BiH savladala je Belgiju nakon preokreta u posljednjoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Rezultat je bio 3:2.

Belgijanci su do vodstva na stadionu Asim Ferhatović Hase došli golom Tiboa (Thibault) De Smeta u sedmoj minuti, a izjednačenje našoj reprezentaciji donio je Milan Savić u 29. minuti utakmice.

Dvije minute kasnije na semaforu je bilo 2:1. Fantastičnim golom Ševkije Resića mladi Zmajevi su u potpunosti preokrenuli rezultat.

Stefan Kovač je golom u 70. minuti povisio na 3:1, a na 3:2 je smanjio Lois Openda sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.

Reprezentacija BiH kvalifikacije je okončala na trećem mjestu s 11 bodova, dva manje od drugoplasirane Belgije i sedam bodova manje od Njemačke koja je izborila direktan plasman na Evropsko prvenstvo kao lider grupe.

Nijemci su u posljednjem kolu rezultatom 2:1 savladali Vels koji kvalifikacije završava na četvrtoj poziciji s devet osvojenih bodova. Moldavija je posljednja s dva boda manje.