Luksemburg – BiH 4:1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine priredila je još jedno veliko razočarenje svojim navijačima i izgubila na gostovanju kod Luksemburga sa 4:1 u meču 9. kola kvalifikacija za Euro 2024. godine.

Da će ovo biti još jedno košmarno večer za sve one kojima je bh. reprezentacija u srcu najavio je Matijas Olesen (Mathias) golom već u 7. minuti nakon što je iskoristio uspavanost odbrane. Mučio se bh. tim, a onda je u 27. minuti nakon prekršaja Amira Hadžiahmetovića dosuđen penal.

Prije nego će Rodrigez (Rodrigues) izvesti najstrožiju kaznu i pogoditi za 2:0, navijači BiH su bakljama zasuli teren i izazvali kratki prekid. Ni drugo poluvrijeme nije donijelo bolju igru naše reprezentacije. Nakon jedne akcije Luksemburga i centaršuta s lijeve strane, Nihad Mujakić je loptu proslijedio u vlastitu mrežu.

BiH je tek pred kraj susreta uspjela nešto kreirati. Prvo je u 78. minuti Said Hamulić šutirao glavom, a lopta je otišla tik pored gola.

Nakon toga najbolja šansa za naš tim. Smail Prevljak je petom proigrao Ermedina Demirovića koji se našao „oči u oči“ sa protivničkim golmanom i promašio zicer.

Renato Gojković je u 93. minuti dao gol nakon centaršuta Harisa Hajradinovića.

Prethodno smo prvi šut u okvir gola imali, nakon čega je dobijen korner. I onda je Rodrigez dao još jedan gol za konačnih 4:1.

Vrijedi istaći da je na tribinama stadiona Luksemburg bilo oko 3.000 navijača Bosne i Hercegovine, ali ni to nije pomoglo našim fudbalerima da pruže bolju partiju.

Kakve su ovo kvalifikacije za nas, dovoljno govori činjenica da nas je Luksemburg pobijedio dva puta. Sramota!