Mladi i borbeni Željezničar upisao prvu pobjedu

Fudbalski klub Željezničar večeras je, u trećem kolu Premijer lige BiH, savladao HŠK Posušje s 1:0.

Plavi su u prvom meču i na Grbavici na povratku publike borbenom igrom protiv Borca osvojili bod, primivši gol u finišu za 1:1. Potom su u Tuzli vodili protiv Tuzla Cityja i na kraju izgubili s 2:1, ali stiglo je vrijeme da podmlađeni sastav stigne do prve pobjede.

Mladi igrači ponovo su borbenom igrom očarali navijače, ali ovaj put su svi na kraju mogli i da slave pobjedu i to zahvaljujući neobičnom pogotku Mustafe Mujezinovića. On je u 17. minuti šutirao, lopta se od terena odbila, prevarila golmana gostiju i završila u mreži.

Generalno, prvo poluvrijeme nije donijelo puno šansi, čak su gosti djelovali opasnije, ali gol Mujezinovića napravio je razliku u korist Željezničara.

Malo prije gola Mujezinovića, gosti su mogli da povedu. Bender izlazi sa svog gola i u posljednji čas interveniše ispred Begića koji je želio da ga zaobiđe i loptu pošalje u mrežu.

U 23. minuti je sjajno šutirao Barišić, ali je izblokiran, a u 31. minuti je Vukoja pucao preko gola domaćih. Imao je Vukoja dobru šansu u 45. minuti, ali se Bender istakao, pa je ostalo 1:0.

U 49. minuti najljepša akcija na meču. Slobodni udrac za Plave, Bojo dodaje do Juričića, ovaj proigrava Mujezinovića, no Baćak brani udarac krilnog igrača Želje. Opasno je bilo pred golom domaćih u 65. minuti, Serdarušić je imao sjajnu šansu, ali Bender ostavlja Željezničar u vodstvu. Uzvratio je Blažević desetak minuta prije kraja, ali šutira ipak malo preko gola gostiju iz Hercegovine.

Posušje je očajno pokušavalo doći do gola i prvog boda u ovoj sezoni, ali Željezničar, u odnosu na prethodna dva meča, ovaj put na krilima sjajnih i brojnih navijača nije dozvolio pad i pogodak koji bi im pokvario slavlje.

Tim Tomislava Ivkovića, koji ni večeras nije mogao biti na klupi svog tima, ima četiri boda i lakše diše, a naredenog vikenda će gostovati Zrinjskom.

Posušju se nastavlja težak raspored jer na Mokri Dolac stiže aktuelni prvak Borac. Trenutno su jedino Posušje i Radnik bez bodova, s tim da je Radnik odigrao utakmicu manje.

Željezničar – Posušje 1:0 (Mujezinović 17)

Željezničar: Bender, Malić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Vrhovac, Drina, Blažević, Bojo, Beća, Mekić.

Posušje: Baćak, Ljubić, Barišić, Vranjić, Landeka, Begić, Krišto, Stipić, Lučić, Lauš, Vukoja.