Sloboda povela, ali nije znala privesti posao kraju …

Prvu utakmicu 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su Sloboda i Posušje na stadionu Tušanj, a završeno je rezultatom 1:1.

Sloboda je u subotu na Tušnju poražena od gradskog rivala Tuzla Cityja, a danas je na istom stadionu propustila priliku da ostvari pobjedu nad Posušjem.

Imali su domaći 1:0 do 70. minute, ali ponovo se treneru Mladenu Žižoviću o glavu obila defanzivna postavka pri vodstvu i pokušaj da se prerano zatvaraju prilazi ka vlastitom golu.

U prvih pola sata skoro bez ikakvih šansi, tek u finišu prvog dijela počelo je s uzbuđenjima, prvenstveno pred golom gostiju. Mada, imala je i ekipa Posušja svoje prilike. U 35. minuti jednu takvu propušta Begić, koji šutira malo pored gola.

Veliku šansu za Slobodu u 38. minuti imao je Dženis Beganović, ali njegov snažan udarac brani Galić. Nakon toga Amar Beganović promašuje gol, a onda zicer ne koristi mladi Alić, koji s tri metra prebacuje gol nakon centaršuta Beganovića.

I najzad se Alić iskupio u nadoknadi prvog dijela. Lijepa akcija Slobode, Amar Beganović je ubacio s desne strane, a Alić lijepim udarcem trese mrežu Posušja.

U nastavku se Sloboda povukla, prepustila incijativu gostima, a osveta je stigla u 71. minuti. Akcija gostiju po desnoj strani, Barišić je prošao i uposlio Leku, koji iz drugog pokušaja uspijeva savladati Bukvića za konačnih 1:1.

Imao je Predragović u 77. minuti jedan pokušaj za Slobodu, ali je loše zahvatio loptu i sa ruba šesnaesterca je poslao pored gola Posušja. Nedugo nakon toga sjajan napad Slobode, Osmić je krenuo sam ka golu iskosa s desne strane, želio je da ubaci za jednog svo saigrača, ali su se gosti odbranili.

Nastavila je Sloboda s napadima, pa je Kurtalić u 78. pucao visoko preko gola nakon jednog ubačaja iz kornera.

Ostalo je 1:1, a bodom svakako zadovoljniji gosti. Sloboda ostaje treća na tabeli sa 16 bodova, dok je Posušje pretposljednje na tabeli sa sedam bodova.

U narednom kolu, već za vikend, Sloboda gostuje Zrinjskom, a Posušje dočekuje Široki Brijeg.