Milan savladao Napoli, odluka o polufinalisti ipak pada u grotlu juga Italije

Nogometaši Milana savladali su Napoli u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, a rezultat susreta na San Siru glasi 1:0.

Italijanski derbi u četvrtfinalu Lige prvaka ponudio je mnogo toga, od uzbuđenja, do drame na terenu. Iako nije bilo mnogo golova, neutralni gledatelji imali su šta da vide.

Prvo poluvrijeme možemo podijeliti na dva dijela. Prvi je definitivno pripao Napoliju koji je silovito krenuo od prve minute.

Već u 50. sekundi Napoli je imao najbolju šansu na utakmici. Khvicha Kvaratskhelia je šutirao na gol, a iako je golman Mike Maignan bio već na podu, s linije su zajedničkim snagama loptu izbacili naš Rade Krunić i kapiten domaćina Davide Calabria.

Napali su gosti još dvadesetak minuta, ali golman Maignan je bio sjajan. Uslijedila je bolja igra Milana nakon pola sata igre.

Pola sata trebalo je Milanu za prvu šansu, a ona je bila sjajna. Rafael Leao je istrčao s loptom više od 50 metara, došao do gola, ali šutirao pored stative Napolitanaca.

To je bio uvod u 40. minutu koja donosi gol za Rossonere. Ismael Bennacer je na lijevoj strani dočekao loptu i zakucao je u mrežu gostiju. Prethodno mu je odlično oigrao Brahim Diaz, koji je povukao kontru.

U posljednjim trenucima prvog dijela Milan je preko Simona Kjaera pogodio i prečku. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Kao i u prvom dijelu, Napoli je ofanzivno krenuo u nastavku. Giovanni Di Lorenzo je udarcem glavom pogodio prečku na otvaranju drugog dijela.

Dok je Napoli napadao, Milan je imao prostora za kontre. To je donijelo dva žuta kartona za Andrea Franka Zambo-Anguissu.

Prvi faul je napravio u 71. minuti, a onda samo četiri minute kasnije i drugi i ostavio je ekipu Napolija u teškoj situaciji.

Igrač više donio je i dobru šansu za Radeta Krunića, koji je u 77. minuti šutirao s ruba šesnaesteraca, ali je lopta otišla pored gola.

Do kraja utakmice Milan je sigurno čuvao loptu s igračem više, pokušao bez nekog pretjeranog srljanja doći do drugog gola, što nije uspio, tako da na revanš susret nosi jedan gol prednosti.

Susret u Napulju igra se već sljedeće sedmice i nema sumnje da nas i u revanšu čeka pravi spektakl pred prepunim stadionom Diego Armando Maradona.

Posljednji put Milan kad je igrao polufinale Lige prvaka, osvojio je ovo takmičenje 2007. godine preko Liverpoola. Pobjednik ovog duela ide na boljeg iz dvomeča Benfica – Inter gdje Milanezi imaju dva gola prednosti iz utakmice u Lisabonu (0:2).