Metalleghe pobijedio Široki Brijeg na Pecari

Metalleghe je ostvario veliku pobjedu na Pecari protiv Širokog Brijega u četvrtom kolu Lige za opstanak (0:1), tako da Jajčani ponovo bježe pet bodova prvom pratitelju u borbi za opstanak, Čeliku.

Duži period nije bilo većih prilika na Pecari, a onda je u 19. minuti šurirao Ivanković, da bi Fejzić sjajno odbranio. Utakmica je bila jako gruba, te je sudija Adis Mulaosmanović iz Sarajeva, pokazao tri žuta kartona u prvom dijelu.

Metalleghe je u 40. minuti imao veliku šansu za vodstvo, a Beganović je šutirao glavom preko gola. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Kovač je šutirao glavom, a njegov udarac je zaustavljen na vrijeme. Otišlo se na odmor s rezultatom 0:0.

Čabraja se na početku drugog poluvremena našao u sjajnoj šansi, ali nije dobro zahvatio loptu. Metalleghe je došao u prednost u 55. minuti kada je Aletić postigao sjajan gol. Jajčani su imali ogromnu šansu u 63. minuti, ali je Zeba šutirao pored gola.

Zlomislić je u 67. minuti šutirao preko gola iz slobodnjaka. Sedam minuta poslije Wagner je uputio udarac, koji je otišao pored gola. Brazilac je u 74. minuti postigao pogodak, ali je isti poništen zbog ofsajda. Menalo je u 75. minuti imao stopostotnu šansu, međutim Metalleghe se uspio odbraniti do kraja i doći do velika trei boda.

Široki Brijeg – Metalleghe 0:1 (Aletić 55’)