Đoković preokrenuo protiv sedmog igrača svijeta i plasirao se u polufinale Wimbledona

Srbijanski teniser Novak Đoković (2. ATP) uz manje probleme slavio je protiv Andreja Rubljova (7. ATP) i plasirao se u polufinale Wimbledona. Do trijumfa je došao nakon preokreta.

Đoković je Rubljova savladao u četiri seta rezultatom 4:6, 6:1, 6:4 i 6:3.

Prvi set ovog meča donio je veliku borbu. Teniseri su odlično čuvali svoj servis do samog finiša, a onda je u devetom gemu Rus napravio break i u narednom gemu ga odbranio te iskoristio prvu set-loptu za 6:4.

Tada se Đoković razigrao i nije ostavio nikakvu šansu svom rivalu. U drugom setu “pomeo” je Rubljova rezultatom 6:1 i tako ekspresno poravnao rezultat u setovima.

Ključni za rasplet cijelog meča bio je treći set. Dobio ga je Đoković, a posebno je impresivan bio gem u kojem je srbijanski teniser servirao za osvajanje trećeg seta. Naime, pri rezultatu 5:4, gem je trajao više od 10 minuta, Đoković je imao pet set-lopti, a Rubljov četiri break-lopte. Ipak, na kraju je favorizovani teniser u ovom meču osvojio gem i set.

Tada je već bilo jasno da Rubljov nema fizičke, ali ni psihološke snage da napravi preokret. To se vidjelo odmah po startu četvrtog seta u kojem je srbijanski teniser odmah napravio break.

Do vodstva 2:1 uz break stigao je odmah, a onda tu stečenu prednost lako sačuvao za kraj i došao do konačne pobjede.

Đoković će u polufinalu igrati protiv osmog igrača svijeta, Italijana Jannika Sinnera, koji je nakon četiri seta bio bolji od Romana Safiulina.

Tako je slavni srbijanski teniser nastavio pohod na osmi trofej na Wimbledonu, što je ujedno i rekord kojeg drži Roger Federer.