-TopSLIDERukometSport

Austrija došla do neočekivane pobjede na Euru, Bilyk donio trijumf najvećem iznenađenju prvenstva

Rukometna reprezentacija Austrije je i dalje neporažena na rukometnom Euru i to nakon što su pobijedili Mađarsku rezultatom 30:29.

Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno zanimljivo te je okončano izjednačenim rezultatom, bilo je 17:17, a u nastavku se vidjela također izjednačena utakmica koja je riješena u posljednjoj minuti kada je Nikola Bilyk postigao gol za pobjedu Austrije.

Do pobjede ih je vodio Bilyk sa osam golova dok su Weber i Huteček dodali po šest, a Mostl je imao 11 uspješnih intervencija.

Na drugoj strani su Banhidi, Ancsin, Rosta i Lekai postigli po četiri gola dok je Palasics imao šest, a Bartucz pet odbrana.

Austrija će u drugom kolu igrati protiv Njemačke dok će Mađarska odmjeriti snage s Hrvatima.