Euro 2016: Francuzi na krilima Griezmanna preokrenuli i slavili protiv Irske

Reprezentacija Francuske je četvrti član četvrtfinala Evropskog prvenstva u kojem su domaćini.

Francuzi su danas nakon preokreta slavili protiv tvrde Republike Irske rezultatom 2:1, a potpuni heroj utakmice je bio Antoine Griezmann, pošto je postigao oba pogotka za svoj tim.

Nije dobro počelo za Francuze, pošto su primili gol već u trećoj minuti. Paul Pogba je faulirao Shanea Longa, a Robbie Brady je bio siguran realizator najstrožije kazne.

Francuzi su onda napali svim silama, ali su do izjednačujućeg pogodka stigli tek u 57. minuti susreta. Na asistenciju Sagne, Griezmann je prelijepo glavom matirao Darrena Randolpha.

Samo tri minute kasnije, Olivier Giroud je asistirao, a Griezmann ponovo pogodio za prolazak Francuza dalje.

Domaćin prvenstva čeka boljeg iz duela Island-Engleska.