Marković donio pobjedu Zrinjskom protiv Krupe

Premijer liga BiH, 19. kolo

Devetnaesto kolo Premijer lige BiH otvoreno je duelom Zrinjskog i Krupe Pod Bijelim brijegom. Zrinjski je slavio trijumf rezultatom 1:0 i tako, barem nakratko, smanjio zaostatak za prvoplasiranim Sarajevom na dva boda.

Krupa je dosta agresivno otvorila susret, ali je prvi zaprijetio Zrinjski. Nakon jednog ubačaja Rugaševića u 13. minuti golman Krupe je, ipak, uspio zaustaviti loptu na gol liniji.

Prijetili su Plemići u prvom poluvremenu i preko Rustemovića, Galića i Bekića, dok je Krupa u finišu prvog dijela imala opasnu kontru, ali je defanzivac domaćih Barišić intervenisao u zadnji čas, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Počeo je Zrinjski nešto ofanzivnije drugo poluvrijeme, a u 56. minuti je kod domaćih umjesto Kadušića ušao Marković i, pokazat će se, unio prevagu.

Zrinjski je bio sve opasniji, a bolju igru Plemići su krunisali u 66. minuti kada je rezervista Marković lijepo pogodio za 1:0.

Domaći su do kraja kontrolisali igru i na kraju slavili minimalan trijumf, a u redovima Zrinjskog treba posebno izdvojiti Marka Perišića koji je odigrao sjajnu utakmicu, te rezervistu Emana Markovića koji je i postigao pobjedonosni gol.

Zrinjski je nakon ove pobjede ostao na drugoj poziciji, a sada ima 38 bodova, dva boda manje, ali i utakmicu više od prvoplasiranog Sarajeva. Plemići su trenutno i na +10 u odnosu na trećeplasirani Željezničar. Krupa je ostala posljednja sa 15 bodova.