Ostali sportoviSport

Finiš za knjige: Pogledajte kako je Lana Pudar u polufinalu cijeli svijet ostavila iza sebe

Maestralno plivanje

Najbolja bh. sportistkinja Lana Pudar nastupila je danas u polufinalnoj u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u japanskoj Fukuoki gdje je odradila doktorsku utrku.

Lana je plivala u drugoj kvalifikacionoj grupi i zauzela prvo mjesto u vremenu 2:06.60

U ukupnom poretku polufinala Lana je bila ubjeldjivo prvoplasirana, a u anstavu pogledajte kako konkruenciju ostavila iza sebe prvenstveno sjajnim finišom.

Naša plivačica je jutros odradila i sjajne kvalifikacije. S vremenom 2:08.16 u svojoj grupi odmah se iza Sumer McIntosh plasirala u današnje polufinale.

Lana je imala ukupno peto vrijeme u kvalifikacijama.

Najbrža u pomenutim kvalifikacijama bila je Helena Rosendahl Bach iz Danske s vremenom 2:07.57.

Finale utrke na 200 metara delfin na rasporedu je sutra 27. jula sa početkom u 13:02.

Dodajmo na kraju da u kvalifikacijama nije nastupila Yang Zufei iz Kine jedna od favoritkinja za osvajanje zlatne medalje.

Lana je ranije na prvenstvu nastupila u utrci na 100 metara delfin gdje je zauzela deseto mjesto.

Naša najbolja sportistkinja neće nastupiti na 50 metara delfin, obzirom da je sa svojim timom donijela odluku da nastupi samo na 100 i 200 metara delfin.