Manchester United pobijedio Ajax i osvojio Evropsku ligu!

Manchester United savladavši Ajax u finalu (2:0) osvojio je Evropsku ligu, tako da će Crveni đavoli naredne sezone igrati u najjačem klupskom takmičenju na svijetu, Ligi prvaka.

Na početku utakmice nije bilo većih uzbuđenja, a Manchester United je došao do vodstva u 18. minuti. Marouane Fellaini je dodao do Paula Pogbe, a Francuz je šutirao i pogodio uz pomoć defanzivca Ajaxa. Naime, lopta je zakačila Davinsona Sancheza i prevarila golmana Ajaxa.

Crveni đavoli su zaprijetili i u 24. minuti kada je Antonio Valencia snažno šutirao, a Andre Onana je odbranio. Do kraja prvog poluvremena nije se ništa značajnije dešavalo.

Samo nakon tri minute igre u nastavku, poslije kornera Henrikh Mkhitaryan je pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu Ajax je imao mnogo više loptu u posjedu, međutim Kopljanici nisu uspjeli opasnije zaprijetiti. Imali su samo jedan udarac u okvir gola. Jesse Lingard je u finišu imao veliku šansu, no zaustavio ga je Sanchez. Ostalo je do kraja 2:0.

Tako je Manchester United došao do titule Evropske lige, a Jose Mourinho je postao jedini trener uz Rafaela Beniteza, koji je ovo takmičenje osvojio i kao UEFA kup i i kao Evropsku ligu.