RukometSport

Makedonija spasila bod protiv Njemačke, Češka pobijedila Mađarsku

Reprezentacije Njemačke i Makedonije remijem su završile svoj nastup u prvoj fazi Evropskog rukometnog prvenstva u Hrvastkoj, a u posljednjem kolu grupe D Češka je pobijedila Mađarsku.

Grupa C

Njemačka – Makedonija 25:25

Makedonija je bolje otvorila meč i u uvodnim minutama imali su čak i tri pogotka prednosti, ali Nijemci su kod rezultata 7:7 zaigrali bolje, stigli u prednost i na poluvrijeme otišli s prednošću od 12:11.

U veoma nezivjesnom meču Makedonija je početkom drugog poluvremena opet stigla do tri pogotka razlike što je Njemačka anulirala, a nakon što je rezultat na semaforu pokazao 20:20, do kraja meča uslijedio je nešto sporiji ritam.

Nijemci su na kraju imali priliku za pobjedu iz posljednjeg napada, ali nisu bili mirni u završnici, a u posljednjem pokušaju iz deveterca nisu ozbiljnije ugrozili gol Makedonije.

Najefikasniji u ekipi Njemačke bio je Weinhold sa osam postignutih pogodaka dok je za Makedoniju šest pogodaka postigao Taleski.

Grupa D

Češka – Mađarska 33:27

Reprezentacija Češke pobijedila je Mađarsku u prvom susretu 3. kola grupe D rezultatom 33:27. Mađari su nešto bolje otvorili susret te su na početku meča imali blagu prednost, a onda je sredinom prvog poluvremena Češka prvo anulirala, a zatim i stigla u prednost.

Već do poluvremena Češka je serijom od 7:3 stigla u vodstvo od četiri pogotka razlike, a svoju prednost držali su i u drugom poluvremenu u kojem su osigurali dva boda.

Najbolju priliku za povratak u meč Mađarska je imala pri rezultatu 27:25, ali Češka nakon toga postiže nova dva pogotka i riješava pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Ondrej Zdrahala koji je meč završio sa nevjerovatnih 14 postignutih pogodaka, a u poraženoj ekipi devet pogodaka postigao je Lekai.

Ovom pobjedom Češka je nastup u grupi završila sa četiri osvojenih bodova dok se Mađarska bez osvojenog boda oprostila od Evropskog prvenstva.