Makabi nadigrao Željezničar, tim s Grbavice okončao evropski put

LIGA EVROPE

Domaći bili bolji u svakom segmentu

Željezničar je u Haifi okončao ovosezonsku evropsku epizodu. Od izabranika Amara Osima bila je bolja ekipa Makabija i zasluženo je prošla dalje. Bilo je 3:1 za domaći tim.

Nakon velike inicijative koju je imao domaći tim Željo je ipak poveo. U 34. minuti za vodstvo Željezničara pogodio je Ivan Lendrić. Šutirao je iskosa sa lijeve strane i zatresao mrežu Makabija. Ipak, domaći su nekoliko minuta kasnije poravnali na 1:1. Iz velike daljine pogodio je Tjaron Čeri (Tjarron Chery).

Makabi je u nastavku ponovo bio mnogo bolji tim. Domaći su poveli u 59. minuti golom koji je postigao Nikita Rukavikja glavom iz blizine, a onda je u 65. Juval Aškenazi (Yuval Ashkenazi) postigao novi gol za domaće i za konačnih 3:1.

HAIFA: Sammy Ofer Stadion. Sudija: Daugbjerg Buršar (Danska) – 7. Strijelci: 0:1 – Lendrić (34), 1:1 – Čeri (38), 2:1 – Rukavikja (59), 3:1 – Aškenazi (65). Žuti kartoni: Alisaphić, Hajdarević, Stevanović, Kosorić, Juričić, Blažević (Željezničar).

MAKABI: Koen, Mabouka, Habaši, Arad, Menahem, Aškenazi, Lavi, Abu Fani 6 (54. Aziza -), Čeri, Vajldšat (69. Šia -), Rukavikja (76. Načmani -). Trener: Barak Bahar.

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Kosorić, Miletić, Šehić (75. Juričić -), Hajdarević, Alispahić (75. Sadiković -), Blažević, Veselinović (63. Mujezinović -), Štilić, Lendrić. Trener: Amar Osim.