Lukaku spasio Belgiju, Grčkoj bod

Reprezentacije Belgije i Grčke remizirale su rezultatom 1:1 u okivru 5. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u okviru grupe H, u kojoj se nalazi i naša reprezentacija.

Belgija je bila veliki favorit, ali nije uspjela da savlada nezgodne Grke, koji su u Belgiju doputovali samo sa jednim ciljem da odbrane svoj gol.

Tako je prvi dio utakmice protekao bez ozbiljnijih prilika, a prvu ozbiljniju situaciju u drugom dijelu pred golom Belgije u gol pretvara Mitroglu. Asistent je bio Panagiotis Tachtsidis.

Upravo asistent kod grčkog gola Tachtsidis na kraju je ispao tragičar i glavni krivac što Grčka nije odnijela puni plijen, jer je u 65. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, te je morao ranije u svlačionicu.

Nakon toga igra se preselila na polovicu terena, koja je pripadala Grcima, a ofanziva Belgijanaca isplatila se u 89. minuti kada je Romelu Lukaku postigao gol za konačnih 1:1.

Napadač Evertona imao je još jednu priliku u 91. minuti, ali je golman Kapino sjajno odbranio.