Premijer liga BiH: Široki Brijeg slavio u Tuzli, petarda Slavije u Vitezu

Nogometaši Širokog Brijega su u susretu četvrtog kola BHT Premijer lige BiH danas u Tuzli pobijedili tuzlansku Slobodu s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Wagner u 47. minuti.

Trećom pobjedom u sezoni Širokobriježani su se izdvojili na čelu tabele Premijer lige BiH.

Prvu pobjedu u sezoni ostvarila je Slavija. Nakon tri remija u prva tri kola, ekipa iz istočnog Sarajeva u gostima je savladala Vitez s 5:0. Golove su postigli Kokot (4.), Salković (20., 42.), Ivanović (53.) i Govedarica (63.).

Velež je u Vrapčićima pobijedio Travnik sa 2:1. Gosti su poveli u 19. minuti golom Brazilca Guerre. Izjednačio je Popović u 29., a pobjedu Veležu donio je Blagojević golom u 39. minuti.

U Gradačcu su Zvijezda i Olimpic podijelili bodove odigravši neriješeno 2:2.

Golove za domaći tim postigli su Diatta (22.) i Stojanov (66.), a za Olimpic Regoje (26.) i Nuhić (90.). Obje ekipe susret su završile sa po deset igrača. Crvene kartone u finišu meča dobili su Čolić (Zvijezda) i Muharemović (Olimpic).

Susret Drine – Radnika u Zvorniku prekinut je na poluvremenu zbog nevremena.

Večeras od 20 sati igraju Borac – Čelik, a od 21 Željezničar – Zrinjski. Posljednji meč četvrtog kola igra se u nedjelju od 17 sati kada se sastaju Mladost i Sarajevo.