NogometSportVisoko

Luda završnica u Visokom i prvi poraz Rudara

Veliki derbi u 10. kolu Prve lige Federacije BiH odigrali su u Visokom domaća Bosna i kakanjski Rudar, a domaći su na kraju slavili pobjedu rezultatom 2:1.

Bosna je bolje ušla u meč. Stvorili su na samom otvaranju dvije velike šanse, a nešto bolja igra im se isplatila u 37. minuti meča kada Mirza Kovač pogađa mrežu gostiju nakon kontre za prednost od 1:0.

Tek nakon primljenog gola Rudar se probudio. Imali su nekoliko pokušaja prema golu domaćih, ali se na odmor otišlo vodstvom Bosne od 1:0.

Uvodne minute nastavka pripale su Rudaru. Krenuli su gosti iz Kaknja po izjednačenje, a do njega su došli u 82. minuti kada je Kobilica pogodio za 1:1.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Papaz je pogodio za pobjedu Bosne od 2:1.