Visoko

ŠK “Visoko”: XIV pojedinačno kadetsko i juniorsko prvenstvo ZDK u šahu

Značajni uspjesi mladih šahista i šahistkinja iz ŠK ”Visoko” na kadetsko-juniorskom prvenstvu u Zenici

U Zenici je 23.03.1029. održano XIV pojedinačno kadetsko i juniorsko prvenstvo Ze-do kantona u šahu. Prvenstvo je održano u kategorijama od 8, 10, 12, 14, 16 i 18 za kadete i kadetkinje, kao i do 20 godina za juniore i juniorke.

Na prvenstvu su učestvovali predstavnici i predstavnice Visokog iz ŠK ”Visoko” Visoko. Postignuti su sljedeći rezultati:

–          Ilma Husika članica ŠK ”Visoko” Visoko je zauzela prvo mjesto u kategoriji juniorki do 20 godina i plasirala se za prvenstvo FBiH u šahu

–          Adna Husika je zauzela prvo mjesto u kategoriji kadetkinja do 18 godina i također planirala se na prvenstvo FBiH u šahu

–          Husein Šabanović je u kategoriji juniora do 20 godina, zauze drugo mjesto, te je obezbijedio plasman u finalu FBiH u šahu

–          U kategoriji kadeta do 18 godina Belmin Lendžer je odvojio četvrto mjesto

–          U kategoriji do 18 godina Harun Bukurević je osvojio sedmo mjesto

Glavni sudija turnira je bio kantonalni sudija iz Visokog ing. Muhamed Kadić koji je uspješno izvršio svoj zadatak.

Kadetsko i juniorsko prvenstvo ŠS Federacije BiH održat će se u Kulen Vakufu od 11-14/04/2019. godine. Sada je zadatak  na upravi ŠK ”Visoko” kao i sponzorima i općini da iznađu materijalna sredstva da bi se poslali  gore navedeni takmičari da učestvuju na finalnom prvenstvu FBiH, na koji su se plasirali zahvaljujući uspjehu na kantonalnom prvenstvu Ze-do kantona u šahu.