Litvanija bolja od BiH 19:15

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na gostovanju u Kaunasu, od domaće selekcije Litvanije, rezultatom 19:15.

Nije to bio meč kakav smo očekivali, pa su naši reprezentativci odigrali ispod očekivanja i mogućnosti, posebno u napadu.

Odlično smo otvorili meč i poveli sa 4:1, ali nakon toga sve je stalo u našoj igri, Litvanci su preuzeli inicijativu i sjajno preokrenuli rezultat. Nakon što smo u 8. minuti vodili sa 5:3, u naredne 22 minute postigli smo samo dva gola, dok smo primili pet, pa je na odmoru bilo 10:7 u korist domaćina. Djelovali smo potpuno bezidejno u napadu, dok smo u odbrani bili mnogo bolji zahvaljujući Benjaminu Buriću.

Ni u drugom dijelu nismo popravili svoj napad, a u 42. minuti smo ponovo zahvaljujući Prceu, Saviću i Buriću došli na 12:13. U narednih 12 minuta serija domaćih od 3:1 za 16:13, a Senjamin Burić nakon kontre nam donosi 16:14.

No do kraja nismo ličili na onu reprezentaciju, koja se plasirala ne SP u Katar. U 58. minuti rezultat je glasio 18:14, a Vražalić je smanjio na 18:15, ali Petraikis postavlja konačnih 19:15.

Najefikasniji u našem timu bili su Prce i Burić sa po četiri gola, dok je Benjamin Burić sakupio 11 odbrana. Kod domaćina Strazdas i Pleta su postigli po četiri gola, dok je golman Morkunas sakupio 16 odbrana.