Lige za opstanak: Metalleghe na korak do ispadanja u niži rang

Nogometaši Viteza pobijedili su na svom terenu u okviru 9. kola Lige za opstanak ekipu Mladosti rezultatom 3:0.

Domaći su u vodstvo došli već u četvrtoj minuti nakon bizarno postignutog autogola Rizvanovića, koji je zatresao svoju mrežu.

Nakon pola sata igre Kokot je udvostručio prednost, a konačnih 3:0 postavio je Livančić četiri minute prije kraja meča.

Sjajna utakmica odigrana je na Bilinom Polju gdje je Čelik uvjerljivo savladao Olimpic rezultatom 4:1.

Već u prvom poluvremenu Zeničani su imali veliku prednost od 3:0. Strijelci su bili Regoje i dva puta danas sjajni Dilaver.

Sarajlije su u nastavku zaigrali ofanzivnije, a nakon stative Osmanovića u 74. minuti, Džugurdić je pred kraj meča postigao počasni gol.

U posljednjoj minuti utakmice Dilaver postigao svoj treći gol za konačnih 4:1.

Metalleghe i Široki Brijeg podijelili su bodove u Banjoj Luci odigravši utakmicu bez pogodaka. U prvom poluvremenu domaći su imali najbolju šansu preko Beganovića koji je pogodio prečku.

U nastavku se razbranio Bilobrk, koji je u nekoliko navrata zaustavio opasne napada Metalleghea. Inače, petnaest minuta prije kraja meča Durak je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton pa je Metalleghe ostao s igrače manje.