Slovan iskoristio jedinu pravu priliku: Zrinjski poražen u Mostaru!

Ekipa Zrinjskog poražena je u Mostaru u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka. Slovan je uspio ostvariti minimalnu pobjedu od 1:0.

Zrinjski je bio dosta bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali jednostavno nisu uspjeli postići gol i tako doći do vodstva.

U prvih deset minuta Zrinjski je imao terensku inicijativu, ali se čekala prva prva prilika na ovom susretu.

Ona je došla u 13. minuti kada je Čanađija sjajno uposlio Ćužea koji iz trka šutira, lopta odlazi preko gola.

Nova gužva pred golom gostiju viđena je u 23. minuti nakon centaršuta Ćorluke, ali Kiš i Ivančić kasne na loptu.

Sudijska nadoknada prvog poluvremena donijela je još jednu jako dobru priliku za Zrinjski, ali udarac Tičinovića ide preko gola.

Na samom otvaranju drugog poluvremena opasan napad Slovana. Lopta je došla do Čavrića koji sjajno prolazi, ali Marić je bio siguran.

Šok u Mostaru desio se u 54. minuti. Zuberu je nakon prekida postigao gol i tako ekipu Slovana doveo u vodstvo. Vrijedi istaći i to da se gol provjeravao u VAR sobi zbog mogućeg faula u napadu, ali je na kraju priznat.

Četiri minute kasnije Ćuže lijepo šutira sa 20 metara, ali Borjan uz probleme to zaustavlja.

Fenomenalnu šansu za poravnanje Zrinjski je imao u 63. minuti. Ćuže je primio loptu nakon dodavanja Ćorluke, namjestio se i sa pet metara šutirao pored gola. Imao je i samog Kiša, ali bio je i malo sebičan, ostaje 0:1.

Nova jako dobra prilika za domaće viđena je u 80. minuti. Ćorluka se sjajno ubacio, šutirao, ali je pogodio stativu. Ponovo je Kiš bio sam, ali jednostavno su igrači Zrinjskog bili sebični na ovom susretu.

Dobar pokušaj Abubakara viđen je u 84. minuti. Pokušao je na spavanju uhvatiti Marića, ali golman Zrinjskog bio je siguran.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, te su gosti slavili veliku pobjedu u Mostaru protiv Zrinjskog koji će imati težak zadatak u revanšu.