Liga prvaka: Maribor izbacio APOEL, Fenerbahce bolji od Salzburga

Fudbaleri Maccabija i Basela remizirali su 3:3 u revanšu trećeg pretkola Lige prvaka, odigranom u utorak naveče na stadionu Bloomfield u Tel Avivu.

Tako je šampion Švajcarske osigurao plasman u play-off najjačeg evropskog klupskog takmičenja ukupnim rezultatom 4:3 jer je dobio prvu utakmicu sa 1:0 na svom terenu. Uzvrat je počeo u znaku gostiju koji su vodili 3:0 nakon 32 minute. Izraelski predstavnik dao je tri gola u periodu od 34. do 55. minute, čime je izbjegao poraz u revanšu, ali je ispao iz daljeg takmičenja.

Maribor je stigao blizu grupne faze jer je uzvrat sa kiparskim APOEL-om završio bez golova, što je prvaku Slovenije bilo dovoljno za prolaz zbog gola u gostima u prvom duelu okončanom 1:1. U ekipi iz Ljudskog vrta bh. internacionalac Nusmir Fajić ušao je u igru u 81. minuti.

Golom Zlatinskog u 87. minuti iz penala Ludogorec je i u Beogradu bio bolji od Partizana sa 1:0. Fenerbahce se kvalifikovao u dalje takmičenje domaćim trijumfom nad Salzburgom od 3:1. Skenderbeu iz Albanije savladao je Shakhtar Karagandy iz Kazahstana 3:2, što je bila pirova pobjeda domaćina pošto je poražen u prvom okršaju rezultatom 0:3. Steaua je odigrala protiv gruzijskog Dinama iz Tbilisija 1:1 na domaćem terenu i prošla dalje sa ukupnih 3:1. Lyon je ovjerio prolaz pobjedom nad Grasshoppersom 1:0 na gostovanju.

Rezultati revanša trećeg pretkola:

Maccabi Tel Aviv – Basel 3:3 (strijelci: Schar 34ag, Zehavi 37, Radi 55 – Schar 5pen, Salah 21, Diaz 32, prvi meč 0:1), Steaua – Dinamo Tbilisi 1:1 (Latovlevici 6 – Ustaritz 48, 2:0),
Maribor – APOEL 0:0 (1:1),
Skenderbeu – Shakhtar Karagandy 3:2 (Tomić 9, Shkembi 20pen, 29pen – Khizhnichenko 38, Baizhanov 67, 0:3), Fenerbahce – Salzburg 3:1 (Meireles 8, Sow 17, Webo 34 – Soriano 4, 1:1),
Partizan – Ludogorec 0:1 (Zlatinski 87pen, 1:2),
Grasshoppers – Lyon 0:1 (Grenier 82, 0:1).