Liga prvaka: Basel u 89. minuti savladao Manchester United

Rezultati u grupama A, B, C i D

Večerašnjim susretima u grupama A, B, C i D završeno je peto kolo Lige prvaka.

Grupa A

Basel – Manchester United 1:0

Basel je u 89. minuti savladao Manchester United i na taj način ostao u utrci za plasman dalje. Susret je bio veoma uzbudljiv s mnoštvom prilika, a obje ekipe su pogodile okvir gola, Rojo je u 45. minuti pogodio prečku, a Lang u 67. minuti stativu. Pobjedonosni pogodak za švicarsku ekipu postigao je Lang u 89. minuti susreta.

CSKA – Benfica 2:0

Moskovska ekipa je savladala Benficu i ostala u utrci za plasman u osminu finala. Više o ovom susretu možete pročitati ovdje.

Grupa B

Anderlecht – Bayern 1:2

U ovoj grupi je prije ovog kola bilo jasno da su PSG i Bayern prošli u osminu finala, a Bavarci su ovom pobjedom ostali u utrci za prvo mjesto. Vodeći pogodak postigao je Lewandowski u 51. minuti susreta. Hanni je u 63. minuti poravnao na 1:1, a Tolisso je u 77. minuti pogodio za pobjedu Bayerna. Bayern u posljednjem kolu dočekuje PSG i za prvo mjesto će mu biti potrebna pobjeda.

PSG – Celtic 7:1

Parižani su opravdali ulogu velikog favorita i s lakoćom su savladali Celtic na Parku prinčeva. Celtic je poveo u 1. minuti kada je pogodio Dembele, ali to kao da je razljutilo Svece koji su do poluvremena zabili četiri pogotka. Najprije je Neymar pogodio u 9. i 22., a potom su po jedan pogodak postigli Cavani (28.) i Mbappe (35.) za 4:1. U drugom poluvremenu Parižani su postigli još tri pogotka. Verratti je pogodio u 75., Cavani u 79. i Alves u 80. minuti susreta. Jozo Šimunović je odigrao svih 90 minuta u dresu Celtica.

Grupa C

Atletico Madrid – Roma 2:0

Atletico je savladao Romu i ostao je u utrci sa Rimljanima za prolazak dalje. Vodeći pogodak postigao je Griezmann u 69. minuti susreta. Correa je pronašao Francuza u petercu gostiju, a Griezmann je postigao spektakularan pogodak makazicama. Konačnih 2:0 postavio je Gameiro na Griezmannovu asistenciju u 85. minuti. Edin Džeko je igrao čitav susret u redovima poražene ekipe. Atletico će u posljednjem kolu morati savladati Chelsea i nadati se da Roma neće savladati Qarabag.

Qarabag – Chelsea 0:4

Chelsea je savladao Šehićev Qarabag u gostima i prošao je u osminu finala. Više o ovom susretu pročitajte ovdje.

Grupa D

Juventus – Barcelona 0:0

Juventus i Barcelona su podijelili bodove, a zadovoljniji ovim rezultatom su Katalonci koji su prošli u osminu finala. Najbolju priliku na meču imala je Barca kada je u 23. minuti Rakitić iz slobodnog udarca pogodio stativu. Miralem Pjanić je igrao do 66. minute u redovima Juventusa kada ga je zamijenio Bentancur.

Sporting – Olympiakos 3:1

Sporting je savladao Olympiakos i ostao je u utrci za prolazak dalje. Pogotke za ekipu iz Lisabona su postigli Dost u 40. i 66. i Cesar u 43. minuti susreta, dok je počasni pogodak za goste postigao Odjidja-Ofoe u 86. minuti. U posljednjem kolu Sporting će za prolazak dalje morati savladati Barcelonu i nadati se da Olympiakos osvoji barem bod protiv Juventusa.