U okviru 7. kola Lige prvaka Barcelona je u Pragu savladala domaću Spartu rezultatom 4:2, te tako stigla četvrte pobjede u ovoj sezoni.
Da je bilo lagano, nije, s obzirom na poraz Barce u proteklom kolu La Lige, ali su igrači Hansija Flicka večeras pokazali karakter, te se približili “top osam” u ligaškom dijelu i direktnom plasmanu u osinu finala Lige prvaka.
Slavia je povela već u 10. minuti golom Kuseja, a Barca golovima Fermina stiže do potpunog preokreta. Ipak sjajno prvo poluvrijeme krunisao je Lewandowski autogolom za konačnih 2:2.
U drugom dijelu gledali smo dominaciju Barce, koja je još dva puta zatresla mrežu domaćih. Prvo je Olmo sjajnim golom zabio za 3:2, a u 71. minuti Lewandowski se iskupio za autogol, te postavio konačnih 4:2.
Liverpool je na Velodrome stadionu Marseilleu savladao istoimenog domaćina rezultatom 2:0. Strijelci za Redse bili su Szoboszlai u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. U drugom poluvremenu vidjeli smo još jedan gol, a vlastitu mrežu pogodio je Rulli u 73. minuti.
Liverpool je sada četvrti sa 15 osvojenih bodova.
Konačno, Bayern je bez mnogo problema, može se čak reći rutinski na Allianz Areni savladao Royale Union rezultatom 2:0. Dvostruki strijelac za Bavarskog diva bio je Harry Kane.
Bavarci su drugi na tabeli sa 18 bodova, tri manje od vodećeg Arsenala.
Rezultati:
Galatasaray – Atletico Madrid 1:1
Qarabag – Frankfurt 3:2
Atalanta – Bilbao 2:3
Chelsea – Pafos 1:0
Bayern – Union St. Gilloise 2:0
Juventus – Benfica 2:0
Newcastle – PSV 3:0
Marseille – Liverpool 0:2
Slavia Prag – Barcelona 2:4
Tabela:



klix













